KONST / Litografier / Färglitografi 12969114
nr 1296 9114
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 22/310, "dambadet i Mölle". Motivet: 33x44 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 9 december 2019
kl 19:42:47
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman